Walencja atrakcje- co zwiedzić?

2023-07-19
Walencja atrakcje- co zwiedzić?
Walencja to piękne miasto, położone na śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii. Ta popularna miejscowość turystyczna, która dzięki słonecznemu klimatowi, bajkowym plażom, pysznej gastronomii i bogatej historii kultury przyciąga co roku rzesze turystów. Jeśli planujesz wizytę w Walencji, to w tym artykule pokażemy Ci miejsca, które warto zobaczyć i najlepsze atrakcje.

Walencja co warto zobaczyć?

Walencja to niewątpliwie ciekawy kierunek nie tylko na wakacje. Jest tutaj wiele interesujących miejsc, mnóstwo z nich zlokalizowanych jest na starym hiszpańskim mieście. Kryje się tam wiele mniej popularnych, jak i tych największych atrakcji miasta. Takich jak kompleks Miasta Sztuki i Nauki lub zlokalizowane niedaleko jezioro Albufera, otoczone polami ryżowymi. Także w Walencji znajdziesz największe Oceanarium na naszym kontynencie. Więc jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się na urlop czy wakacje, to miasto zdecydowanie powinno znaleźć się na Twojej liście! A dzięki temu artykułowi, dowiesz się jakie atrakcje Walencji warto zobaczyć.

Zwiedzanie Walencji- kiedy jechać?

Walencja to wspaniałe miasto do odwiedzenia o każdej porze roku, ale są pewne względy, które mogą mieć wpływ na wybór terminu wyjazdu. Klimat w Walencji jest śródziemnomorski, z łagodnymi zimami i ciepłymi latami. najlepszy czas na wizytę w Walencji przypada na wiosnę (od marca do czerwca) i jesień (od września do listopada), kiedy temperatury są przyjemne i turystów jest mniej niż latem. Dlatego jeśli chcesz zwiedzić Walencję i zastanawiasz się kiedy jechać, to polecamy właśnie ten czas. W tych miesiącach możesz cieszyć się miastem bez upalnego lata, mniejszą ilością tłumów oraz niższymi cenami za nocleg i transport. Zwiedzając atrakcje Walencji latem, pamiętaj, że temperatury mogą być dość wysokie, łatwo osiągając 30°C lub więcej. Ponadto wiele lokali i sklepów jest zamykanych w sierpniu, ponieważ jest to czas letnich wakacji w Hiszpanii. Jeśli interesują Cię wydarzenia kulturalne, dobrą opcją byłoby odwiedzenie Walencji w trakcie słynnego święta Fallas, które odbywa się od 15 do 19 marca. W tym czasie centrum miasta wypełnione jest kolorowymi rzeźbami z papieru-mâché, fajerwerkami, paradami, mnóstwem muzyki i dobrą zabawą.

Atrakcje Walencji - najciekawsze miejsca

Walencja to wspaniałe i tętniące życiem miasto, które oferuje bogactwo atrakcji i zajęć, które zaspokoją wszystkie gusta. Do głównych atrakcji należy imponujące, nowoczesne Miasto Sztuki i Nauki kompleks architektoniczny z kilkoma imponującymi budynkami, w których mieszczą się muzea, akwarium, oraz kino IMAX. Jest też piękna Playa de la Malvarrosa, plaża z białym piaskiem, która znajduje się zaledwie kilka minut od centrum miasta. To tylko dwie z wielu propozycji najciekawszych miejsc, jakie można znaleźć w Walencji, poniżej znajdziesz cały spis pozostałych atrakcji:

Ciudad de las Artes y las Ciencias- miasto sztuki i nauki

Symbolem Walencji jest Miasto Sztuki i Nauki. Ten imponujący kompleks architektoniczny jest jedną z największych atrakcji Walencji. Ze swoimi futurystycznymi projektami i kultowymi budynkami , takimi jak Muzeum Nauki (o którym porozmawiamy później), Reina Sofia Palace of Arts and the Hemisferic, Miasto Sztuki i Nauki są jednymi z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Walencji, które musisz zobaczyć. To słynne miasto sztuki posiada również bogactwo wystaw, pokazów i atrakcji dla gości w każdym wieku. Atrakcje Miasta Nauki są więc przeznaczone dla całej rodziny.

Katedra w Walencji

Ta majestatyczna gotycka katedra, znana również jako katedra Santa Maria, jest symbolem miasta Walencji. Zbudowana w XIII wieku katedra mieści m.in bogactwo dzieł sztuki i skarbów religijnych, w tym Święty Kielich, który był używany przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W tej katedrze znajdziesz również wieżę Miguelete, w której znajdują się spiralne schody (207 schodów), które prowadzą na platformę znajdującą się na szczycie, z której można podziwiać spektakularne widoki miasta, a także zobaczyć część starego miasta Walencji i jej różne części. Stamtąd można zobaczyć emblematyczne zabytki, takie jak Rynek Centralny, Plac de la Virgen, Palac Valencia, które sprawiają, że jest to idealny punkt widokowy. Z tych powodów szczególnie polecamy odwiedzić ten punkt, to miejsce warto zobaczyć na własne oczy.

Lonja de la Seda-targ jedwabiu

Został zbudowany w XV wieku i jest uważany za jeden z najpiękniejszych zabytków Walencji. Lonja de la Seda była używana jako punkt handlowy jedwabiu przez wieki. Obecnie mieści się tam muzeum historii Walencji i handlu. Położone jest w samym sercu centrum Walencji, w pobliżu Rynku Głównego. Ponadto Wspólnota Walencji ma 10 miejsc światowego dziedzictwa, z których 5 znajduje się w Walencji i Lonja de las Seda jest jednym z nich.

El Mercado Central-rynek centralny

Mercado Central jest jednym z najpopularniejszych miejskich targowisk w Walencji, gdzie można kupić świeże, lokalne produkty. Zbudowany 1928 r. Rynek Centralny szczyci się imponującą modernistyczną strukturą i mieści więcej niż 300 straganów sprzedających gastronomię, w tym owoce, warzywa, mięso, ryby i wiele innych.

La Playa de la Malvarrosa- plaża Malvarrosa

Miasto Walencja posiada piękną, białą, piaszczystą plażę. Jest jednym z najpopularniejszych miejsc, które przyciąga również samych mieszkańców Walencji i zachęca do opalania i korzystania z morza. Szeroka promenada, restauracje, bary oraz niezliczone obiekty sportowe wokół plaży Malvarrosa są doskonałym miejscem na spędzenie dnia z rodziną lub z przyjaciółmi. Woda morska na tej plaży zwykle nie jest zimna, więc pływanie nie powinno stanowić problemu dla kogokolwiek.

El Jardín del Turia-Ogród Turii

Ten park miejski to prawdziwa oaza w sercu Walencji. Ogród Turia rozciąga się wzdłuż starego koryta rzeki Turia i oferuje ścieżki spacerowe i rowerowe, miejsca na piknik, fontanny i ogrody tematyczne. Znajdziesz tam kilka interesujących miejsc, takich jak Most Kwiatów, Palau de la Música i Muzeum Sztuk Pięknych w Walencji. Niewątpliwie jest to jedne z obszarów części tego miasta. które warto zobaczyć o każdej porze roku.

La Albufera-Ogród Turii

Ten piękny park przyrody, położony kilka kilometrów na południe od Walencji, jest obszarem występowania wielu słodkowodnych jezior otoczonych polami ryżowymi i lasami sosnowymi. La Albufera to miejsce, gdzie można uprawiać różne zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak pływanie łódką, piesze wycieczki i obserwowanie ptaków. Jest to również dobre miejsce, aby spróbować słynnej walenckiej paelli, która jest przygotowywana z ryżu uprawianego w Pola Albufery. W parku znajduje się wiele różnych gatunków zwierząt i roślin, w tym ptaków wędrownych, takich jak flamingi, czaple i rybołowy. Możliwa jest również obserwacja żółwi, węgorzy i innych zwierząt wodnych żyjących w ich naturalnym środowisku.

El Oceanogràfic-Oceanografia

Walencja posiada jedno z największych i najbardziej spektakularnych akwariów w Europie, jest nim Oceanogràfic . Ten park wodny ma na celu odtworzenie siedlisk różnych gatunków morskich, od Morza Śródziemnego po oceany świata. W Oceanogràfic znajdziesz ponad 45 000 okazów i 500 różnych gatunków zwierząt, w tym delfiny, bieługi, pingwiny, rekiny, płaszczki, meduzy, żółwie i wiele innych. Ponadto istnieje kilka obszarów tematycznych, które odtwarzają różne ekosystemy wodne, takie jak Arktyka, Morze Śródziemne, oceany tropikalne, Morze Czerwone i Antarktyda. Oprócz eksponatów zwierząt są tu także żywe pokazy delfinów, lwów morskich i tropikalnych ptaków. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki i niesamowite miejsce aby zachęcić dzieci do nauki o ekosystemach morskich różnych części świata. Jeśli wybierasz się do Walencji, jest to zdecydowanie obowiązkowa wizyta. To niesamowite miejsce gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy i jest to z pewnością jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych tego regionu Hiszpanii.

Mercado de Colón

Ten modernistyczny rynek, zbudowany na początku XX wieku, jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i kulturalnym centrum gastronomiczne w Walencji. Na Mercado de Colón znajduje się wiele sklepów, barów, restauracje oraz przestrzenie sztuki i kultury.

El Palacio del Marqués de Dos Aguas- Pałac markiza Dos Aguas

Ten imponujący barokowy budynek, zbudowany w XVIII wieku, jest jednym z najpiękniejszych pomników w hiszpańskim mieście- Walencji. Obecnie mieści się w nim Narodowe Muzeum Ceramiki, które wystawia ważny zbiór ceramiki i porcelany z różnych okresów i miejsc.

Plaza del Ayuntamiento- Plac Ratuszowy

Ten plac, położony w sercu Walencji, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w tym mieście. Na Plaza del Ayuntamiento znajduje się imponujący budynek ratusza w Walencji, w tej części miasta znajduje się również kilka ważnych pomników i fontann.

Barrio del Carmen- Okolice Karmen

W Walencji warto zobaczyć jej starą dzielnicę, która jest jednym z najbardziej malowniczych i artystycznych miejsc w mieście. Z wąskimi brukowanymi uliczkami, starymi domami i zabytkowymi budynkami. Barrio del Carmen to niezwykle urokliwe miejsce na spacery i odkrywanie autentycznej walenckiej atmosfery.

Stare miasto w Walencji

Ta część miasta, położona wokół katedry, jest historycznym i kulturalnym sercem zabytkowej części Walencji. Stare Miasto ma dużą liczbę zabytków i interesujących miejsc, takich jak Rynek Centralny, Lonja de la Seda, Plaza de la Virgen i Bazylika de la Virgen de los Desamparados.

Przystań w Walencji.

Ta nowoczesna marina, położona na północy miasta, jest jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc w Walencji. La Marina de Valencia posiada liczne restauracje, bary i sklepy, a także organizuje dużą liczbę imprez, wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wieczorne zwiedzanie Walencji warto rozpocząć od tego punktu.

Cytadela w Walencji.

To ważna część historii Walencji. Ta XVII-wieczna twierdza wojskowa, położona w centrum Walencji, jest imponującym dziełem architektury militarnej. Cytadela Walencji obecnie mieści się Muzeum Historii Wojskowości w Walencji, w którym znajduje się wiele eksponatów oraz elementów historycznych związanych z wojskową historią miasta i Hiszpanii.

Muzea w Walencji

Walencja słynie z bogatego dziedzictwa kulturowego, które przyciąga corocznie rzesze turystów. Oprócz atrakcji wymienionych powyżej, to miasto hiszpańskie posiada również szeroką gamę różnorodnych tematycznie muzeów, które warto odwiedzić. W Walencji jest ich aż 35. Oto niektóre z najpopularniejszych, które polecamy wziąć pod uwagę, jeśli zamierzasz odwiedzić to miasto:
 • Museo de Bellas Artes de Valencia. Jest to jedno z najważniejszych muzeów w Hiszpanii i posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki od średniowiecza do XX wieku. W swoim dorobku ma utwory m.in mistrzów, takich jak Velázquez, Goya, Sorolla i Zuloaga.
 • Walencki Instytut Sztuki Nowoczesnej (IVAM): To muzeum jest głównym ośrodkiem sztuki nowoczesnej i współczesnej w Walencji. IAM posiada dużą liczbę dzieł lokalnych i międzynarodowych artystów, a także szeroką gamę wystaw czasowych.
 • Narodowe Muzeum Ceramiki: To muzeum, mieszczące się w imponującym Palacio del Marqués de Dos Aguas, mieści m.in imponującą kolekcję ceramiki i porcelany z różnych okresów i miejsc. Kolekcja ta obejmuje dzieła od średniowiecza do XX wieku i jest jedną z najliczniejszych w Hiszpanii.
 • Muzeum Fallero: Walencja słynie z obchodów Fallas, a to muzeum jest doskonałym miejscem do poznania ich historii i tradycji. Muzeum Fallas ma szeroką gamę ninots (kukły), papier-mache figur (ręcznie robione przedmioty z masy papierowej), które są spalane podczas uroczystości Fallas, a także przedmiotów i dokumentów z nimi związanych, dotyczących historii tej uroczystości.
 • Muzeum Miejskie: To muzeum znajduje się na ratuszu w Walencji i ma szeroką gamę przedmiotów i dokumentów związanych z historią miasta. W kolekcji znajdują się dzieła Romana od tamtejszych czasów po dzień dzisiejszy i jest to doskonały sposób na poznanie ewolucji Walencji przez wieki.
 • Muzeum Nauki im. Księcia Filipa: Jest to jedno z najpopularniejszych muzeów w Walencji i jest idealnym miejscem do zwiedzania całą rodziną. Muzeum Nauki Príncipe Felipe ma dużą liczbę interaktywnych eksponatów i działań związanych z nauką i technologią, co czyni go idealnym miejscem do nauki i jednocześnie dobrej zabawy.

Podsumowując, Walencja to miasto pełne historii, kultury i naturalnego piękna, które potrafi niesamowicie urzec. Posiada wiele różnorodnych miejsc do zwiedzania, od zabytków, takich jak katedra i Miguelete, do nowoczesnego i spektakularnego Oceanográfic. Plaże w Walencji to kolejna ważna atrakcja, z drobnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Walencja to miasto, które oferuje coś dla każdego, a swoją bogatą historią, kulturą i pięknem przyrody sprawia, że jest to obowiązkowy cel podróży dla każdego podróżnika. Mamy nadzieję, że Nasz przewodnik po miejscach do odwiedzenia w Walencji będzie przydatny i zainspiruje Cię do zaplanowania przygody w tym pięknym i uroczym mieście.

Plaża Walencji- jaka jest?

Najczęściej odwiedzanym miejscem przez Hiszpanów, jest Playa de Valencia. Ta piękna miejska plaża położona jest zaledwie kilka minut od centrum miasta. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż w Walencji i oferuje tętniącą życiem atmosferę z bogactwem usług i udogodnień dla odwiedzających. Plaża zajmuje obszar ponad 4 kilometrów, który wyłożony jest złotym pisakiem przy krystalicznie czystej wody. Ze względu na swoją wielkość, jest podzielona na trzy sekcje: plaża Las Arenas, plaża La Malvarrosa i plaża El Cabañal. Plaża Las Arenas znajduje się najbliżej centrum miasta i jest najbardziej popularna wśród turystów. Oferuje szeroki wachlarz usług, w tym wynajem parasoli, leżaków plażowych, możliwość korzystania z pryszniców, ogólnodostępnych toalet, barów i restauracji. Dla zwiedzających dostępne są również różne sporty wodne, jak np jak windsurfing i kitesurfing. Największą z tych trzech plaż jest La Malvarrosa, która jest bardzo popularna wśród mieszkańców. Posiada również szeroki wachlarz usług i udogodnień, podobnie jak na plaży Las Arenas.

Plaża El Cabañal jest najbardziej oddalona od centrum miasta i najcichsza z całej trójki. Jest idealna dla tych, którzy chcą odpocząć i cieszyć się słońcem i morzem w spokojniejszym otoczeniu. Posiada także szeroki wachlarz usług, w tym wynajem parasoli i leżaków plażowych, możliwość korzystania z pryszniców czy toalet publicznych oraz niewielki wybór barów i restauracji. Oprócz tych plaż Walencja ma inne piękne plaże w okolicy, oto kilka z nich:

 • Plaża Patacona: Położona na północ od Walencji, jest kolejną najpopularniejszą plażą w tym regionie. Ma duży odcinek drobnego piasku i usługi, takie jak restauracje, bary plażowe i boiska do siatkówki plażowej.
 • Plaża Gandía: Położona około 60 kilometrów na południe od Walencji, plaża Gandia jest jedną z największych i najpopularniejszych plaż na wybrzeżu tego miasta. Posiada szeroki odcinek złotego piasku, dużą promenadę i szeroki wachlarz usług.
 • Plaża Cullera: Znajduje się około 40 kilometrów na południe od Walencji, plaża Cullera jest kolejną z najpopularniejszych plaż w tym regionie. Ma piękną zatokę otoczoną przez góry i zamek na wzgórzu.
 • Plaża El Perelló: Znajduje się około 15 kilometrów na południe od Walencji, plaża El Perelló jest jedną z najdłuższych i najspokojniejszych plaż w tym regionie. Ma szeroki odcinek złotego piasku i oferuje usługi, takie jak restauracje i bary na plaży.
 • Plaża El Saler: Położona na południe od Walencji. Plaża El Saler jest kolejną dziewiczą i dzika plażą, otoczoną wydmami i lasami sosnowymi. Jest to jedna z najcichszych i najpiękniejszych plaż w regionie, idealna dla szukających czegoś więcej, naturalna i oferująca w pełni zrelaksowaną atmosferę.
Po wspaniałym dniu spędzonym na plaży czas na skosztowanie hiszpańskiej i walenckiej kuchni, więc teraz polecimy Ci najlepsze plaże, a także bary znajdujące się na nich, abyś mógł jak najlepiej zorganizować swój dzień!
 • La Mas Bonita: Jest to bar położony na plaży Malvarrosa, oferuje szeroki wybór różnorodnych, zdrowych i świeżych potraw oraz przytulny i nowoczesny wystrój.
 • Aigua: Położony na plaży Patacona hotel chiringuito, oferuje szeroki wybór Śródziemnomorskich dań i koktajli, a także zachwycający widok na morze.
 • La Guingueta: Położona przy plaży Malvarrosa chiringuito. Słynie z ryżowych potraw i paelli, a także zapewnia przyjazną atmosferę.
 • Marina Beach Club: Znajduje się na plaży Marina Real Juan Carlos I, to bar, który jest jednym z najbardziej luksusowych w Walencji, z basenem, restauracją oraz szerokim wyborem drinków i koktajli.

Na wszystkie te miejsca najlepiej zarezerwować stolik z kilkudniowym wyprzedzeniem lub nawet tego samego dnia, ponieważ jest całkiem prawdopodobne, że wiele z tych barów na plaży będzie pełnych, jeśli pójdziesz w środku sezonu letniego i bez rezerwacji.

Zobacz też: Popularne jedzenie w Hiszpanii

Okolice Walencji- gdzie warto pojechać?

W okolicach Walencji jest kilka ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Oto parę sugestii, które z nich najlepiej zobaczyć. Pierwszym jest Sagunto, czyli historyczne miasto położone około 30 kilometrów na północ od Walencji. Znajduje się tam imponujący rzymski zamek z widokiem na miasto i kilka historycznych zabytków, takich jak Teatr Rzymski i Forum Romanum. Kolejnym miejscem jest nadmorskie miasteczko położone około 40 kilometrów na południe od Walencji- czyli Cullera. Posiada piękną plażę i imponujący zamek, który oferuje spektakularne panoramiczne widoki na wybrzeże. Następnym punktem wartym uwagi jest Xàtiva. To historyczne miasto położone około 60 kilometrów na południowy zachód od Walencji. Znajduje się tam piękny kościół i dobrze zachowane zabytkowe centrum. Jednak najczęściej turystów przyciąga tam imponujący średniowieczny zamek, który położony jest na wzgórzu. Następna na liście jest Gandía, czyli miasto znajdujące się około 60 kilometrów na południe od Walencji. To, co zwraca uwagę przybyłych, to przede wszystkim położenie pomiędzy Morzem Śródziemnym, a pasmem gór. Dzięki czemu Gandia oferuje niezapomniane widoki i krajobrazy. Ale także posiada piękną plażę i ciekawe zabytkowe centrum, w tym XV-wieczny Pałac Książęcy czy Stary Uniwersytet. Ostatnim, ale równie wartym uwagi miejscem, jest Peñíscola. Nadmorskie miasteczko położone około 140 kilometrów na północ od Walencji. Ma piękną plażę i imponujące zabytkowe centrum, które obejmuje m.in. nadmorski zamek zbudowany przez templariuszy w XIII wieku.

Jeśli jednak chcesz uprawiać turystykę przyrodniczą, to są jedne z najbardziej godnych polecenia górskich miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Walencji:

 • Park przyrody Sierra Calderona: Park przyrody Sierra Calderona położony jest ok 30 kilometrów na północ od Walencji. Jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i zabawy w naturze. Posiada również kilka uroczych wiosek, takich jak Segorbe i Navajas
 • Montanejos: To wioska położona około 90 kilometrów na północny zachód od Walencji. Montanejos słynie z wód termalnych, które są popularne dla zdrowia i w turystyce zdrowotnej. Posiada również piękne szlaki turystyczne i imponujący wodospad.
 • Parque Natural de la Sierra de Espadán: Ten naturalny park znajduje się około 50 km na północ od Walencji, to kolejne wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Ma szeroką gamę szlaków turystycznych i górskich, a także dużą liczbę rodzimej flory i fauny
 • Park przyrody Carrascal de la Font Roja: Ten park przyrody znajduje się około 100 km na południe od Walencji gdzie znajduje się wiele szlaków turystycznych i górskich, a także bogactwo rodzimej flory i fauny. Ma też imponujący klasztor i kilka punktów widokowych ze spektakularnymi widokami. To tylko niektóre z miejsc, które możesz odwiedzić w hiszpańskim mieście Walencja. Jest wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania, w zależności od zainteresowań i preferencji. I choć jest to trzecie największe miasto w Hiszpanii, jest niewątpliwie jednym z najbardziej historycznych i najpiękniejszych.

Zobacz też: Ceny w Hiszpanii

Czy Warto odwiedzić Walencję?

Już chyba nie masz wątpliwości, że zdecydowanie warto odwiedzić Walencję. To wspaniałe i tętniące życiem miasto, które oferuje bogactwo atrakcji i zajęć, które zaspokoją wszystkie gusta. Do głównych atrakcji Walencji należy imponujące, nowoczesne Miasto Sztuki i Nauki kompleks architektoniczny z kilkoma imponującymi budynkami, w których mieszczą się muzea, akwarium, oraz kino IMAX. Jest też piękna Playa de la Malvarrosa, plaża z białym piaskiem, która znajduje się zaledwie kilka minut od centrum miasta. Inne główne atrakcje to katedra w Walencji, imponująca gotycka katedra zbudowana w XIII wieku, w której znajduje się Kaplica Świętego Kielicha, o której mówi się jako o Świętym Graalu. W Walencji warto odwiedzić również; Rynek Centralny, czyli tradycyjny targ, na którym można znaleźć wszelkiego rodzaju świeże i lokalne produkty oraz Jardín del Turia, imponujący i rozległy ogród, znajdujący się w starym korycie rzeki Turii. Ponadto Walencja słynie z gastronomii, zwłaszcza ze słynnej paelli, która pochodzi z tego regionu. Istnieje również duża liczba barów i restauracji, gdzie możesz spróbować szerokiej gamy tapas i lokalnych potraw. Podsumowując, Walencja to miasto, które warto odwiedzić ze względu na swoje piękno, bogatą kulturę i pyszności regionalnej kuchni i jej liczne atrakcje turystyczne.

Podsumowanie

Walencja, to miejsce, które warto zobaczyć na własne oczy. Więc jeśli powyższy wpis przekonał Cię i zachęcił do odwiedzenia tego niesamowitego miasta w Hiszpanii, zwiedzanie polecamy rozpocząć od muzeów, których do wyboru masz całą listę. W zależności od twoich osobistych preferencji znajdziesz tam pełno różnorodnych atrakcji i tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz np. spokojny odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Playa de Valencia, czy dzień spędzony w otoczeniu niezwykłych gatunków zwierząt w El Oceanogràfic. Jeżeli zainteresował Cię Nasz wpis i chciałbyś poznać bliżej typową kuchnię hiszpańską, zachęcamy do przeczytania wpisu na temat Popularnego jedzenia w Hiszpanii.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel