Jak zdjąć miarę - praktyczny poradnik

Instrukcja krok po kroku jak zdjąć z siebie miarę na garnitur

Jak się zmierzyć do garnituru przed zakupem w sklepie internetowym?

 • Wzrost. Stań przy ścianie bez butów, wyprostuj się i zmierz odległość od czubka głowy do podłogi.
 • Obwód klatki piersiowej. Pomiar dokonaj, mierząc obwód klatki piersiowej około 2 centymetry pod pachami.
 • Obwód talii. Poprawne zdjęcie miary polega na zmierzeniu obwodu na wysokości pępka.
 • Obwód pasa. Kolejny ważny wymiar, w tym przypadku zmierz obwód w miejscu noszenia paska spodni.
 • Długość całkowita spodni z paskiem. Należy zmierzyć długość całkowitą po boku od talii do dolnej krawędzi kostki.

Wskazówki jak dobrać garnitur do sylwetki

 • Marynarka powinna mieć taką długość, żeby kończyć się zaraz za pośladkami, ponieważ jeżeli będzie za długa, skróci optycznie nogi mężczyzny. Zdejmowanie miary marynarki polega na pomiarze od wszycia kołnierza, po środkowym szwie pleców, aż do końca długości marynarki.
 • Guzik, na który zapinamy marynarkę, powinien znajdować się na wysokości talii. Sprawia to, że klapy marynarki są dłuższe, dzięki czemu wyglądamy na wyższych.
 • Przed zakupem warto pamiętać o tym, że w okolicy zapiętego guzika marynarka nie powinna się marszczyć i ciągnąć, jeśli tak się dzieje, to oznacza to, że jest ona za ciasna.
 • Idealna sytuacja jest wtedy, gdy między rękawem marynarki a tułowiem powstaje szczelina podkreślająca naszą budowę ciała. Pamiętaj o zapięciu marynarki. W przypadku najbardziej popularnych marynarek jednorzędowych na dwa guziki najczęściej zapinamy górny, a dolny pozostawiamy odpięty.
 • Ramiona marynarki powinny naturalnie układać się wzdłuż ramion sylwetki. Miejsce, w które jest wszyty rękaw marynarki, nie może wychodzić poza linię naszych barków, a rękaw powinien być wypełniony przez nasz bark. Takie dopasowanie podkreśli naszą linię ramion. Warto zwrócić uwagę na długość ramienia, którą mierzymy od wszycia kołnierza do szwu ramienia po przodzie marynarki.
 • Rękaw marynarki nie powinien tworzyć pofałdowań przy opuszczonych swobodnie rękach. Docelowa długość rękawa marynarki powinna umożliwić wystawanie mankietu koszuli no około centymetra, a mankiet koszuli ma znajdować się na wysokości przegubu nadgarstka. W przypadku rękawa chcą zmierzyć długość, zacznij od pomiaru wszycia szwa na linii barku do końca długości rękawa. Prawidłowe zdejmowanie miary pomoże Ci w doborze ubrań, które będą idealnie dopasowane i pokreślą Twoją sylwetkę.
 • Kołnierz koszuli powinien przylegać do kołnierza marynarki i wystawać na około półtora centymetra. W innym przypadku pojawi się szczelina i będzie to wyglądało nieestetycznie. Warto zadbać, aby wyłogi kołnierza chowały się pod klapy marynarki.

Wyróżniamy trzy dopuszczalne długości spodni:

 • spodnie, które opierają się na bucie i mogą tworzyć jedno załamanie.
 • nietworzące załamania i delikatnie dotykające linii buta.
 • spodnie niedotykające buta oraz delikatnie pokazujące skarpetkę.
Długość spodni jest kwestią indywidualną. Z ważnych zasad, warto pamiętać o tym, że im krótsze spodnie, tym węższa powinna być nogawka. Długość spodni mierzymy po szwie bocznym od talii do dołu nogawki spodni.
Nasz sklep cechuje się indywidualnym podejściem do każdego klienta, chcącego skorzystać z naszej usługi "Krawiectwo na miarę". W usłudze tej każdy zdejmowany wymiar podlega weryfikacji, w wyniku czego nie ma miejsca na wystąpienie żadnego z błędów opisanych w tym poradniku, na przykład źle dobranej marynarki, lub zbyt długich, czy krótkich spodni. Wśród naszych fasonów znajdziesz modele klasyczne, casualowe, wieczorowe oraz kreatywne. Męski garnitur powinien być dobrany do okoliczności, wygodny i uszyty z dobrych gatunkowych tkanin, z dbałością o każdy detal. Dbamy o to, aby garnitur był zawsze doskonale dopasowany do sylwetki klienta i idealnie na nim leżał. Każda z tych części męskiej garderoby zostaje indywidualnie uszyta zgodnie z wytycznymi klienta po uzgodnieniu z naszymi specjalistami wszystkich szczegółów. Oprócz tego na każdą część garderoby zakupioną w naszym sklepie w standardowych rozmiarach oferujemy możliwość dokonania poprawek krawieckich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą "Krawiectwo na miarę" w której znajdują się:
pixel