Jak się Ubrać na Maturę 2023

2023-04-19
Jak się Ubrać na Maturę 2023
Maj kojarzy nam się głównie z czasem wypoczynku i odetchnienia. Jednak jest to także pora egzaminu dojrzałości. Sen z powiek spędza wówczas nie tylko ogrom nauki, ale także dylemat - w co ubrać się na maturę ustną jak i pisemną? Radzimy nie zostawiać odpowiedzi na to pytanie na ostatnią chwilę w dniu egzaminu. Dlatego przychodzimy z pomocą w doborze idealnego stroju maturalnego. Uwzględniając kwestie zarówno wygody jak i stosowności w doborze kreacji do okazji, podpowiemy Ci jak się ubrać na maturę 2023.

Jak Ubrać się na Pisemny Egzamin Maturalny 2023?

Rozpoczęcie matur to bez wątpienia ważny dzień dla każdego ucznia szkoły średniej. Uroczysty nastrój podkreśla fakt, że na egzaminie obowiązuje strój formalny. Zarówno podczas matury podstawowej, rozszerzonej jak i ustnej należy pamiętać o galowej stylizacji. Radzimy skupić się na klasycznych kolorach, takich jak czerń, biel lub granat i kremowy. Opierając maturalny strój na tych barwach, będziesz prezentować się szlachetnie i harmonijnie. Natomiast jeśli lubisz się wyróżniać i na swój egzamin maturalny chcesz postawić na więcej koloru, radzimy stopień nasycenia przenieść na dodatki. Musimy jednak pamiętać, że akcesoria powinny być wyważone, by współgrały z odpowiednim strojem. Idealnym pomysłem na nadanie subtelnego charakteru kreacji, będzie wybór poszetki żywioły ocean. Dzięki niej przykujesz uwagę, jednocześnie zachowując klasę. Na bardziej szalone kreacje możesz pozwolić sobie podczas próbnej matury. Jednak majowy czas egzaminów wymaga eleganckiej stylizacji.

Jak Skompletować Męski Strój na Maturę

Bez wątpienia w męskiej stylizacji najlepiej na egzaminie maturalnym sprawdzi się garnitur. Możesz postawić na ponadczasową czerń lub granat i taką kreację uzupełnić białą koszulą. Dodając brązowy pasek i buty, stworzysz niezawodny, szykowny look. W kolejny dzień matur, wykorzystując wspomniany garnitur, możesz przełamać swoją stylizację koszulą w pastelowym, wiosennym kolorze. Jeśli chcesz się trochę wyłamać ze standardowych strojów maturalnych, swoją kreację możesz wzmocnić kolorową, wzorzystą muchą, krawatem czy poszetką. Na ten ważny egzamin śmiało możesz także stworzyć bardziej barwny, ale ciągle elegancki strój, odpowiedni wszelkim wymogom. W takiej sytuacji postaw na marynarkę letnią w kolorze ecru lub marynarkę jednorzędową w kolorze szarego melanżu. Możesz je zestawić ze spodniami w takim samym kolorze, tworząc komplet lub wyłamać się ze schematu, stawiając na inną tonację. W takim wydaniu będziesz wyglądać lekko i zwiewnie, a przy tym reprezentacyjnie i wystawnie. W ten sposób skomponowaną maturalną stylizację koniecznie zestaw z klasyczną białą koszulą. Podczas egzaminu maturalnego warto mieć na ręce zegarek, który dodatkowo podkręci kreację. Najlepiej, by pasek zegarka jak i kolor paska w spodniach oraz barwa butów były utrzymane w jednej tonacji i współgrały ze sobą.

Idealna Damska Kreacja Maturalna

W przypadku stroju maturalnego dla kobiet zasady są podobne. Najczęstszym wyborem jest formalna sukienka w stonowanych barwach. Jeśli chcesz wyglądać modnie, załóż białą koszulę, a do niej czarną spódnicę midi. Do tego szpilki i szykowna stylizacja gotowa! W maturalnym stroju możesz także postawić na eleganckie spodnie i marynarkę w ciemnej tonacji. Do takiego kompletu polecamy założyć koszulę w jasnych pastelowych barwach. W ten sposób przełamiesz nieco swoją stylizację i nadasz jej wiosennego charakteru. Jednak pamiętaj, że na maturze chcemy wyglądać formalnie, dlatego nie przesadź z dodatkami w krzykliwych kolorach. Bezpieczniej będzie trzymać się głównie galowych tonacji. Klasycznej, stonowanej stylizacji, możesz nadać szykownego charakteru, dobierając wyróżniające się szpilki i torebkę w tych samych barwach. Jeśli chcesz wyglądać oryginalnie, zaprojektuj swoją marynarkę kreatywną, nanosząc na nią własny wysublimowany nadruk. Stosując się do naszych rad w każdy dzień egzaminów maturalnych, będziesz wyglądać reprezentacyjnie i estetycznie.

Jak Ubrać się na Maturę Ustną?

Po egzaminach pisemnych nadchodzi czas ustnej matury. Często uczniowie podkreślają, że towarzyszy im znacznie większy stres, gdy zdają egzaminy ustne. Dlatego, by zminimalizować nieco napięcie,najlepiej pomyśleć wcześniej o maturalnym stroju. Dzięki temu jedynym zmartwieniem pozostanie kwestia tego, jak będzie wyglądał egzamin dojrzałości i jak podczas niego wypadniesz.

Elegancka Wygoda

Również na ustnym egzaminie maturalnym obowiązuje elegancki dresscode. Jednak podczas niepisemnych egzaminów warto wyglądać nie tylko galowo, ale istotne jest także, by zadbać o wygodę.Postaw zatem na taką kreację, która nie będzie ograniczać twoich ruchów. Dzięki temu podczas wypowiedzi ustnych będziesz mógł swobodnie gestykulować. Zadbaj również o to, by na maturę ustną wybrać wygodne obuwie. By nadać nieco charakteru swojej kreacji, panom polecamy zdecydować się na bordowe buty lub lakierki. Jeśli jesteś dziewczyną i nie czujesz się komfortowo w szpilkach, wybierz modne mokasyny damskie. Wówczas oszczędzisz sobie dodatkowych zmartwień podczas maturalnego egzaminu.

Czego Unikać w Maturalnym Stroju?

Oczywiście należy pamiętać, że matura maturze nierówna i nauczyciele oraz egzaminatorzy mogą przymknąć oko na niestosowną kreację. Jednak dla własnego komfortu i pewności lepiej przestrzegać pewnych niepisanych reguł. W końcu egzamin maturalny to oficjalny czas pełen powagi. Dlatego zalecamy podkreślić to swoim odświętnym strojem.

Krzykliwe Kolory

Klasyczna, galowa elegancja sprawdzi się najlepiej w wyborze stroju maturalnego. Unikaj neonowych i zbyt wyróżniających się kolorów, by nie rozpraszać innych. Jak również dlatego, że takie barwy nie pasują do tak oficjalnego czasu, jakim jest egzamin dojrzałości. Radzimy na maturę wybrać tonację, która będzie współgrać z podniosłym nastrojem. Jeśli nie lubisz monochromatycznych kreacji, tak jak pisaliśmy wcześniej, postaw na dodanie koloru poprzez dodatki. Jednak pamiętaj, by zachować umiar i balans. Ważne jest, by dobrze się prezentować, ale należy nie zapominać, że matura wymaga eleganckiego stroju.

Mała rada New Men: Jeśli chcesz wtopić się w tłum i pozostać niezauważony pisząc maturę, unikaj krzykliwych kolorów :)

Podsumowanie

Matura jest pierwszym ważnym egzaminem w dorosłym życiu. Dlatego należy podkreślić jej wyjątkowy charakter także swoją szykowną stylizacją. Nie zapomnij, wziąć pod uwagę kwestii wygody i komfortu stroju. Nie tylko wiedza, ale także Twoje samopoczucie ma wpływ na to, jak wypadniesz w trakcie egzaminu. Zastosuj się do naszych rad, wybierając kreację zarówno na maturę ustną jak i na pisemny egzamin maturalny, a na pewno będziesz prezentować się stylowo i estetycznie. Na naszym blogu New Men zawsze znajdziesz inspirujące propozycje na każdą okazję!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel